جمعیت هلال احمر استان زنجان

دوشنبه 11 اسفند 1399

ارتباط مستمر با خانه های هلال استان زنجان حفظ شود

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ارتباط مستمر با خانه های هلال استان باید حفظ شده و این هماهنگی و تعامل در آموزش ها خلاصه نشود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، علی طاهری در جلسه کمیته هماهنگی ، راهبردی و نظارت برخانه های هلال افزود: خانه های هلال شعبه ای کوچک از جمعیت هلال احمر در سطح شهرها و روستاهای استان است.

وی یادآوری کرد: باید به حتم دقت شود که در خانه های هلال حوزه های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و آموزش کاملا دخیل و تاثیرگذار هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه باید از خانه های هلال خروجی  مثبتی بگیریم، اظهارداشت: پس از راه اندازی و افتتاح خانه های هلال ، ثبت نام و جذب اعضا  انجام شود و این مهم از طریق ثبت در سامانه باشد.

طاهری خاطرنشان کرد:  بعد از این مرحله آموزش های هشت و 22 ساعته کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای اعضایی که ثبت نام کرده اند در خانه های هلال باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.

وی به ارتباط مستمر با خانه های هلال تاکید کرد و افزود: بسته های معیشتی کمک مومنانه از طریق خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها انجام شود و شناسایی افراد کم برخوردار نیز از طریق همین خانه ها انجام شود تا به اهداف جمعیت هلال احمر برسیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: باید ارتباط مستمر با خانه های هلال ادامه داشته باشد و این مهم تنها به آموزش ها خلاصه نشود چرا که در تلاش هستیم تا خانه های هلال با مدیریت جدید، انسجام و توجه بیشتر فعالیت کند.

طاهری با بیان اینکه روستاهایی که حدود 200 خانوار جمعیت داشته باشد خانه هلال راه اندازی شود، اضافه کرد: هیات های مذهبی، شرکتها،  مساجد و تکایا برای راه اندازی خانه های هلال مهم است تا بتوانیم در مواقع حوادث و بلایای طبیعی از پراکندگی و ظرفیت های موجود در خانه های هلال محلات و ادارات در مناطق شهری وروستایی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باید خروجی از خانه های هلال در خصوص آموزش و ثبت نام اعضا افزایش یابد و خروجی اصلی پرورش و تربیت امدادگر باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: حداقل 20 درصد از اعضای ثبت نام شده در خانه های هلال باید در راستای پرورش امدادگر در مواقع بحرانی و حوادث تربیت شود.

طاهری اظهارداشت: افراد مستعد امدادگری در خانه های هلال حین آموزش شناسایی شود و این افراد وارد دوره های عمومی و تخصصی امداد و نجات شوند.

وی ادامه داد: جلسه ای نیز با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مدیرکل تبلیغات اسلامی در خصوص راه اندازی خانه های هلال در مساجد تشکیل شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:  در شهرستان ها روسای شعب با مسئولین شرکت های صنعتی وارد همکاری و مذاکره در خصوص راه اندازی خانه های هلال در این مراکز شوند.

طاهری تاکید کرد: بایدروسای شعب جمعیت هلال احمر با همکاری، ارتباط و تعامل بیشتر با فرمانداران، بخشداران و دهیاران در خصوص راه اندازی خانه های هلال تلاش جدی تری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، جلسه کمیته هماهنگی ، راهبردی و نظارت برخانه های هلال با حضور روسای شعب هلال احمر استان و معاونین به صورت ویدئو کنفرانسی تشکیل و هر کدام از حاضران در این جلسه مسائل و موضعات مربوط به خانه های هلال را مطرح کردند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *