جمعیت هلال احمر استان زنجان

دوشنبه 11 اسفند 1399

برگزاری جشنواره "رفیق خوشبخت ما" توسط هلال احمر زنجان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر همزمان با سالگرد شهید سلیمانی اقدام به برگزاری جشنواره "رفیق خوشبخت ما" با هدف تبیین سبک زندگی این سردار شهید کرده است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، علی طاهری افزود: جشنواره "رفیق خوشبخت ما" با هدف آشنایی نسل جوان با سبک زندگی و الگوی رفتاری، اخلاقی و تربیتی مکتب سردار دلها در ابعاد نوعدوستی، مردم داری، و ساده زیستی در خانواده و جامعه با ابعاد سیاسی، شخصیتی و معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی، ترویج فعالیت های بشردوستانه متاثر از منش های اخلاقی و آرمان های انسانی در میان نوجوانان و جوانان، ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و بشردوستی این شهید والامقام در جامعه برگزار می شود.

وی اظهارداشت: این طرح 2 رویداد را شامل می شود که بخش نخست از آن، برگزاری جشنواره فرهنگی - هنری با هدف بررسی سبک زندگی حاج قاسم متناسب با شعارها و اهداف جمعیت هلال‌احمر است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بخش های جشنواره  رفیق خوشبخت ما شامل شعر، روایت، مقاله، دلنوشته، نقاشی، خوشنویسی، پادکست، فیلمنامه، پوستر، موشن گرافی، انیمیشن، اپلیکیشن، اطلاع نگاشت، نمایشنامه و فیلم کوتاه می باشد.

طاهری یادآوری کرد: بخش نخست این جشنواره همزمان با سالروز شهادت حاج‌قاسم سلیمانی آغاز شده و تا 13 دهه فجر ادامه دارد که مخاطبان می‌توانند آثار خود را در قالب های بیان شده در سایت سازمان جوانان  به آدرس javanan.rcs.rafigh و در همین دهه  ثبت کنند.

وی به بخش دوم جشنواره رفیق خوشبت ما اشاره کرد و ادامه داد: این بخش با عنوان «چلچراغ» در قالب برنامه های مذهبی و بشردوستانه به نیابت از این سردار شهید انجام می شود که همزمان با سالگرد شهادت آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این رویداد داوطلبان و علاقمندان نیت می‌کنند تا در این مدت اقدامات و امور خیر را به نیابت از سردار دلها اجرا و ثواب آن را به روح آن شهید هدیه کنند.

طاهری خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند در طرح چلچراغ نذر اعمال مذهبی اعم از قرائت قرآن، ختم صلوات، و ادعیه های مختلف را به روح بلند سردار شهید سلیمانی هدیه کنند.

به گفته وی، در بخش نذر اعمال فرهنگی نیز علاقمندان می توانند اقدام به گرفتن عکس سلفی با عکس های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کنند و در نذر اعمال بشر دوستانه نیز اهدای خون، برگزاری ایستگاه صلواتی، نذر نان، کمک مومنانه به نیازمندان، حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا و دیگر موارد اقدام کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در بخش نذر خدمات داوطلبانه نیز علاقمندان می توانند در طرح های اجتماع محور ستاد ملی کرونا، همچون طرح حاج قاسم سلیمانی، ناظران سلامت و غیره شرکت کنند.

طاهری افزود: شرکت در این جشنواره و در هر 2 بخش آن برای عموم علاقمندان آزاد می باشد و هر شرکت کننده می تواند درهمه موضوعات شرکت کرده و اطلاعات شخصی خود را در سایت javanan.rcs40cheragh  ثبت کنند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *