جمعیت هلال احمر استان زنجان

دوشنبه 11 اسفند 1399

شمار خانه های هلال استان زنجان به 250 باب می رسد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده در هلال احمر این استان، تعداد خانه های هلال تا پایان سالجاری به 250 باب می رسد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، علی طاهری در جلسه هماهنگی راهبری و نظارت بر خانه های هلال افزود: مهمترین مقوله راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها و شهرهای استان جذب اعضا، داوطلبان و جوانان سپس آموزش و سازماندهی در جوامع محلی  جهت آماده کردن آنان برای انجام خدمات است.

وی تاکید کرد: بر این اساس جوامع محلی پس از بهره مندی از آموزش‌های همگانی امداد که توسط هلال احمر ارائه می شود، خدمات داوطلبانه بشردوستانه در زمان عادی و فعالیت های امدادی مورد نیاز در هنگام سوانح بر اساس مخاطرات جامعه محلی را انجام خواهند داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:  تا پایان امسال در سطح کشور پنج هزار خانه هلال افتتاح می شود که در استان زنجان نیز 250 باب از این خانه ها راه اندازی خواهد شد.

طاهری تاکید کرد: با جدیت، همکاری و هماهنگی در این خصوص انجام شود تا با همت همه معاونین جمعیت هلال احمر استان بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده رسیده و آنها را محقق کنیم.

وی یادآوری کرد: راه اندازی خانه ها هلال در سطح استان به لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار گیرد و برقراری و ارتباط مستمر با مسئول خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها با جدیت بیشتری دنبال شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، بر برنامه ریزی برای ارائه آموزش مقدماتی از سوی هلال احمر در خانه های هلال با مسئولان بحران برای همه اعضا تاکید کرد و اظهارداشت: با انجام این مهم در هر خانه هلال 2 تیم امدادی راه اندازی کنیم.

طاهری یادآوری کرد: توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت های اصلی هلال‌احمر به شمار می رود که با راه اندازی و توسعه خانه های هلال در شهرستان ها  و مرکز استان افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسئولیت پذیری اجتماعی محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، این استان در زمان حاضر 113 خانه هلال دارد که از این تعداد 66 باب در سطح روستاها و 47 خانه نیز در سطح شهرها راه اندازی شده است.

خانه های هلال شهری در دستگاه های اجرایی، مساجد،محلات و موسسه های خیریه راه اندازی شده است.

در پایان این جلسه همه معاونت ها در خصوص اقدامات انجام شده در خانه های هلال گزارشی ارائه کردند.

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *