جمعیت هلال احمر استان زنجان

پنجشنبه 06 آذر 1399

طرح"آمران سلامت" هلال احمر در استان زنجان به کار خود پایان داد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح آمران سلامت که به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری با شعار" جامعه را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت می کنیم" آغاز شده بود، پس از 10 روز فعالیت در سطح استان زنجان به کار خود پایان داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی افزود: ویروس کرونا به عنوان اپیدمی عالم گیر در از اواخر سال گذشته تاکنون به بزرگترین دغدغه بهداشتی – درمانی حوزه پزشکی در جهان تبدیل شده در حالیکه این ویروس بیشتر کشورهای جهان را درگیر خود کرده و تاکنون نیز درمان قطعی یا واکسنی برای بیماری کرونا تولید نشده و تنها راه مقابله با آن تکیه بر پیشگیری و توسعه آموزش های همگانی است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت قابل توجه موضوع،  مقام معظم رهبری  در دیدار با رئیس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی رهنمودهای ارزشمندی در خصوص نحوه تعامل دستگاه های متولی، شیوه های پیشگیری، بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود برای کنترل ویروس کرونا بیان کردند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و راهنمایی های گهر بار معظم له، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی اقدام به تدوین شیوه نامه اجرایی طرح آمران سلامت در خصوص بیمای کرونا ویروس کرده و این طرح تلاشی برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی – درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا بود.

میرزایی خاطرنشان کرد: برهمین اساس نیز طرح آمران سلامت از پنجم آبان ماه جاری در سطح شهرستان های زنجان، ماهنشان، طارم، خرم دره، ایجرود، زنجان، خدابنده و ابهر با حضور یکهزار و 153 نفر از داوطلبان و جوانان  هلال احمر آغاز  و 15 آبان ماه به کار خود پایان داد.

وی تاکید کرد:  در این طرح داوطلبان و جوانان فعال با حضور در 498 تیم  ثابت و 146 تیم سیار شهروندان را دعوت به رعایت پروتکل های بهداشتی کردند و شهروندانی که ماسک نداشتند به آنها ماسک رایگان ارائه دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح آمران سلامت هشت هزار و 130 عدد ماسک بین شهروندان فاقد ماسک، ماسک رایگان توزیع شده است.

میرزایی اظهارداشت: 59 هزار و 122 نفر در سطح استان زنجان از خدمات آمران سلامت بهره مند شدند.

وی، ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات و تلاش های پرسنل، جوانان و داطلبان فعال در طرح آمران سلامت افزود: این اعضای هلال احمر روزانه از ساعت 10 تا 12 ظهر و بعدازظهرها نیز از ساعت 16 تا 19 در تیم های ثابت و سیار برای دعوت شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در بخش دوم فرمایشات و سخنان گهربار مقام معظم رهبری به منظور تحقق منویات معظم له، افرادی که معیشت آنها در نتیجه کرونا دچار مشکل شده هلال احمر با استفاده از ظرفیت خیرین و داوطلبان نسبت به تامین بخشی از مایحتاج بهداشتی و درمانی این هموطنان نیز اقدام خواهد کرد.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *