جمعیت هلال احمر استان زنجان

دوشنبه 11 اسفند 1399

طرح یاس در استان زنجان در 10 گام در حال اجراست

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز گفت: طرح یاس(یاران آسیب ستیز) برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و پیشگیری از این آسیب ها یکی از اصلی ترین اولویت های فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، فاطمه جمشیدی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری کلاس های آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در قالب طرح یاس(یاران آسیب ستیز) افزود:این طرح در خانه های هلال مناطق حاشیه نشین با هدف استفاده از توان دختران 30 تا 40 سال که در خانواده ها و جامعه اثر گذاری بیشتری دارند در حال اجراست که به آنها آموزش های مورد نیاز ارائه و ساماندهی می شوند تا در خانه های هلال  فعالیت کنند.

وی در خصوص علت اجرای طرح یاس در خانه های هلال افزود: چنانچه حادثه ای در منطقه ای از شهر و روستا اتفاق بیفتد نخستین کسانی که به یاری و کمک می آیند همان افراد ساکن در محل هستند که بلافاصله حضور پیدا می کنند و خانه های هلال نیز در این مناطق راه اندازی شده تا عضو گیری از افراد ساکن در آن مناطق انجام شود چرا در کاهش خسارت های جانی و مالی موثر می شوند و از طرفی نیز در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده و هر خانه هلال پایگاهی برای هلال احمر می شود.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز گفت: دختران 30 تا 40 سال به عنوان آسیب ستیزان و دستیاران هلال احمر در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر خواهند بود.

جمشیدی، اعتیاد طلاق خودکشی و دیگر مسائلی از این قبیل را خانسوز بیان کرد و ادامه داد: نیاز است آموزش ها را به درون خانواده ها برده و خانواده ها را حساس کنیم تا در مقابل این مسائل تاب آوری داشته باشند و از وقوع این آسیب ها پیشگیری کنیم.

وی تاکید کرد: با این رویکرد طرح ملی یاس در دستور کار قرار گرفته است که در استان زنجان نیز همزمان با سراسر کشور در 10 گام در حال اجراست.

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *