جمعیت هلال احمر استان زنجان

دوشنبه 11 اسفند 1399

هلال احمر زنجان برای 2606 نفر در خانه های هلال، آموزش همگانی ارائه داد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای مرداد امسال تا پایان دی ماه برای 2 هزار و 606 نفر در خانه های هلال این استان آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات ارائه شده است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، علی طاهری افزود: از ابتدای مرداد امسال تاکنون 233 دوره آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه  در 113 خانه هلال شهری و روستایی استان زنجان برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره ها موجب توانمندسازی جامعه برای واکنش به موقع افراد آموزش دیده به منظور جلوگیری از تلفات جانی و خسارت های مالی گسترده در بحران شده و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال، اقدامی اولیه برای ایجاد تاب آوری مردم مناطق شهری و روستایی و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهارداشت: راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور مورد تاکید رئیس جمهور و رئیس جمعیت هلال احمر کشور است و  بهره مندی شهروندان از آموزش همگانی و کمک های اولیه در سطح روستاها موجب مدیریت درست و صحیحی از حوادث توسط این افراد در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی می شود.

طاهری یادآوری کرد: ارائه آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه  در خانه های هلال استان زنجان منجر به افزایش سرانه آموزشی شهروندان، پاسخگویی و واکنش سریع و به موقع در برابر حوادث و بحران ها با کمک ظرفیت سازی و توانمند کردن جوامع محلی به ویژه در مناطق دارای خانه های هلال و ایجاد پل ارتباطی و تعامل بین جوامع شهری و روستایی و جمعیت هلال احمر می شود.

وی تاکید کرد: با ارائه این آموزش ها برای گروه های سنی مختلف در خانه های هلال، جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار می دهیم و از طرفی نیز مردم می توانند در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای مرداد ماه امسال تاکنون برای 998 نفر از بزرگسالان عضو در خانه های هلال، 886 نفر از جوانان، 472 نفر از نوجوانان و 250 کودک آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات ارائه شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: این آموزش ها برای این تعداد از اعضای خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها توسط 49 مربی انجام شده که از این تعداد 28 نفر مربی آقا و 21 نفر نیز خانم هستند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *