جمعیت هلال احمر استان زنجان

پنجشنبه 06 آذر 1399

جلسه هماهنگی برای اجرای طرح یاس در جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار شد

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: جلسه هماهنگی اجرای طرح یاس"یاران آسیب ستیز" در جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، فاطمه جمشیدی در جلسه هماهنگی طرح یاس افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی یکی از اصلی ترین اتولویت های فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر به شمار می رود.

وی تاکید کرد: هلال احمر با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ر9ه) طرح یاس(یاران آسیب ستیز) را طراحی کرده که در آن نیروی انسانی، مدجویان کمیته امداد هستند که به عنوان مسئولان و رابطان خانه های هلال در حاشیه شهرها، سازماندهی و آموزش در حوزه ترویج آموزش های همگانی، امدادی، اجرای طرح پیشگیرانه آسیب های اجتماعی و تشکیل تیم های مورد نیاز در زمان وقوع حوادث بکارگیری می شوند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با بهره گیری از ظرفیت های مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانیم بخش قابل ملاحظه ای از اثرات مخرب حاشیه نشینی و سایر آسیب های اجتماعی را به مرور حل و مرتفع کنیم.

جمشیدی ادامه داد: در این اقدام مشترک دختران رده سنی 30 تا 40 سال تحت حمایت کمیته امداد در خصوص شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی  آموزش های مورد نیاز ارائه می شود و از ظرفیت آنها رد خانه های هلال استفاده خواهد شد.

وی یادآوری کرد: این افراد بهره مند از آموزش در صورت بروز بحران می توانند خود، خانواده و اعضای محله را از بحران نجات دهند که در طرح یاس با ارائه آموزش های اجتماع محور فرد توان انجام کار مشارکتی را پیدا می کند که منجر به ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در ابعاد محلی می شود.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با اارئه آموزش برای دختران مدد جو و تعامل آنها با هلال احمر در روند عمومی توانمند سازی اجتماعی ، ارتباطی، آموزشی و فرهنگی آنها نیز موثر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان این جلسه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان ، رئیس خانه های هلال معاونت داوطلبان جمعیت، کارشناسان جوانان و نمایندگان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان برگزارشد .

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *